4 Kuşak Kadayıfçı

Hacı İsmailoğlu ürünlerinde kesinlikle katkı maddesi, koruyucu ve glikoz şekerine yer verilmez.

Ürünlerimiz, 21 şubemizde istisnasız olarak taze ve doğal bir şekilde size ulaşır.

4 kuşaktır devam eden baklava ve kadayıf geleneğimize, değerlerimize, geleneklerimize ve geçmişimize bağlıyız. Bu bağ, bütün üretimlerimizle sürdürülüyor. Üretimlerimizde günümüz gıda endüstrisinde sıkça görülen glikoz, tatlandırıcı veya renklendirici gibi maddeleri kullanmıyoruz. Biz de atalarımız gibi en iyiyi ve en doğalını sizlerle buluşturuyoruz.

HİKAYEMİZ

Firmamızın Ankara serüveni, 2010 yılında başlamış olsa da kökleri 1956 yılına kadar uzanan bir tecrübenin birikimi söz konusudur. 1940’lı yılların sonunda Diyarbakır’da yaşayan son kadayıf ustası göç etmeye karar verir. Bu sanatı kendisinden başka bilen ve devam ettirebilecek kimse olmadığı için şehir esnafı, Ermeni kadayıf ustasının sanatını kimseye öğretmeden Diyarbakır’dan göç etmesine izin vermez. Aslen Bingöl ili Genç ilçesi kökenli iki delikanlıyı yanına çırak olarak alan Ermeni usta, yıllar içinde gençleri usta olarak yetiştirir ve Diyarbakır’dan ayrılır. Söz konusu iki gençten birisi ve Hacı İsmailoğlu Tatlıcılık kurucusu Sedat Bey’in baba dedesi olan Hacı İsmail, ustasından öğrendiklerini uygulamaya ve yeni nesillere sanatını öğretmeye, ilk defa 1956 yılında açtığı kadayıfçı dükkanında başlamış ve bu meslek bütün incelikleriyle geliştirilerek kuşaktan kuşağa devam ettirilmiştir.

Ankara merkezli firmamız, halihazırda 21 şubede faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 200 çalışanın bulunduğu firmamız, kadayıf, baklava, börek, unlu mamuller, pasta ve dondurma grubunun tüm ürünlerini en kaliteli ve hesaplı şekilde üretecek bilgi, tecrübe ve altyapıya sahiptir. Fabrika merkezimiz, 80 çalışanı ve 3.000 m² kapalı alanıyla Ankara’nın en büyük ve sıhhi üretim alanına sahiptir. İlk TSE belgesi alan tatlı markası olma onurunu taşıyan firmamız, bütün ulusal ve uluslararası gıda standartlarını karşılamaktadır. Dileyen tüm müşterilerimize üretim alanlarımızın kapıları, istedikleri zaman ziyaret etmeleri için sonuna kadar açıktır. Firmamız, Ankara içinde tüm müşteri taleplerini zamanında karşılamak için gıda taşımaya uygun çoğu frigolu 15 araçlık bir lojistik ve sevkiyat ağına sahiptir. Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen firmamız, milli lezzetlerimizi tüm dünyaya duyurmak azmiyle kalite ve etkinliğini artırarak büyümeye devam etmektedir.